Wózki paletowe Zakrem Folia bąbelkowa
Trudna sytuacja cen

Blog

Jakie wózki ręczne są niezbędne w magazynie?

Kwiecień 6, 2023

Magazyn to miejsce, które musi być uporządkowane i przygotowane do bezpiecznego przechowywania materiałów. Duże znaczenie ma także wykorzystanie narzędzi, które ułatwiają codzienne działania. Jakie wózki ręczne warto zastosować? I jaka jest ich rola?

Więcej

Jak często serwisować wózki widłowe?

Listopad 30, 2022

Wózki widłowe są konstrukcją, która mimo prostej budowy, pełni bardzo ważną funkcję. Niestety podczas codziennego użytkowania poszczególne elementy układu mogą ulec różnego rodzaju uszkodzeniom. Jak można dbać o ich stan? I jak często należy je serwisować? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Więcej

Jaki rodzaj opon do wózków paletowych, platformowych i dwukołowych?

Czerwiec 30, 2022

Wózki to pomoce wykorzystywane w wielu branżach. I nic w tym dziwnego! Dzięki swojej specyfice ułatwiają pracę, usprawniają przeprowadzane procesy i zapewniają większą efektywność. Należy jednak pamiętać, że nawet profesjonalna konstrukcja zawiera elementy, które z czasem ulegają zużyciu i muszą zostać wymienione. Taką częścią są m.in. opony. Jakie opony warto więc wybrać do wózków paletowych, platformowych i dwukołowych? I czym należy się kierować przy podejmowaniu decyzji? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej

Jak działają wózki paletowe?

Styczeń 26, 2022

W sytuacjach, w których możliwe jest zastosowanie usprawnień, na pewno warto z nich skorzystać. Nic więc dziwnego, że w różnego rodzaju magazynach, halach produkcyjnych czy nawet w sklepach podstawowym elementem wyposażenia są wózki paletowe. Chociaż wyróżniają się one dość prostą konstrukcją to jednak pozwalają odciążyć pracowników, a przy tym usprawnić przebieg poszczególnych prac. Jak działają tzw. paleciaki? I co warto o nich wiedzieć? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.   

Więcej

Jaki olej do wózków paletowych?

Sierpień 18, 2021

Wózki paletowe, czyli tzw. paleciaki to urządzenia, które pozwalają na sprawne i bezpieczne wykonywanie prac związanych z załadunkiem i rozładunkiem różnego rodzaju towarów. Są wykorzystywane w miejscach takich jak centra logistyczne, warsztaty, większe centra handlowe, czy punkty przeładunkowe. Dzięki wysokiej jakości materiałów użytych do ich produkcji, mogą spełniać wiele funkcji i znosić duże obciążenia. Warto jednak pamiętać, że nawet najwyższej klasy urządzenia wymagają systematycznej konserwacji i sprawdzania. Jednym z głównych elementów takiej weryfikacji powinno być skontrolowanie poziomu oleju. Jak można to zrobić? I jaki olej należy wykorzystać do wózków paletowych? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej

 Jak dobrać rolki do paleciaka?

Marzec 1, 2021

W przypadku tzw. paleciaków dużą rolę biorąc pod uwagę wygodę, komfort ich używania odgrywają rolki. Często zdarza się, że kupując wózek widłowy czy też paleciak, parametr taki, jakim jest rodzaj użytych kół i rolek zostaje albo pominięty, albo przesunięty na plan dalszy.

Więcej