Żurawiki warsztatoweŻurawiki warsztatowe to różnego typu podnośniki warsztatowe służące np. do wyciągania i przenoszenia silników oraz innych podzespołów.


Rodzaje żurawików warsztatowych


Żurawiki warsztatowe można podzielić na kilka rodzajów ze względu na ich konstrukcję i zastosowanie. Najbardziej popularne to żurawiki ręczne, hydrauliczne oraz elektryczne. Żurawiki ręczne są najprostsze w obsłudze i najtańsze, ale mają ograniczoną wydajność podnoszenia. Żurawiki hydrauliczne oferują większą siłę podnoszenia i są bardziej wydajne, ale mogą być trudniejsze w obsłudze. Żurawiki elektryczne to najbardziej zaawansowane technologicznie, oferujące największą wydajność i precyzję, ale również są najdroższe.


Bezpieczeństwo przy pracy z żurawikami warsztatowymi


Praca z żurawikami warsztatowymi wymaga przestrzegania odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowym rozmieszczeniu podpór i mocowaniu ładunku. Ponadto ważne jest, aby zawsze stosować się do instrukcji obsługi i nie przekraczać dopuszczalnej wagi podnoszonego ładunku. Pracując z żurawikami, warto także korzystać z odpowiedniego obuwia roboczego oraz kasków ochronnych, szczególnie w przypadku pracy na wysokościach. Regularne przeglądy i konserwacja żurawików są kluczowe dla utrzymania ich sprawności i bezpieczeństwa użytkowania.

Symbol
Żuraw warsztatowy 2T
Żuraw warsztatowy 2T
Żuraw warsztatowy
więcej Max uniesienie 2200 mmWaga 90 kg Cena977,85
795,00
Symbol
Koło fi 75
Koło fi 75
więcej Max uniesienie Nie dotyczyWaga Brak danych Cena55,35
45,00
Symbol
Koło fi 88
Koło fi 88
więcej Max uniesienie Nie dotyczyWaga Brak danych Cena55,35
45,00